اولین نشست آموزشی سلامت و تغذیه دوران سالمندی در پیشگیری از بیماری های زمینه ای

انتشار محتوا: ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۱:۵۶ بعد از ظهر
پوستر


اولین نشست آموزشی سلامت و تغذیه دوران سالمندی در پیشگیری از بیماری های زمینه ای


عنوان طرح تحقیقاتی: تولید پادکست های صوتی رادیو سالمندان برای ارتقای سلامت سالمندان. فصل دوم، با تاکید بر بیماری ها و مسائل شایع در سالمندان 
مجریان طرح تحقیقاتی: سعید خیاط کاخکی، حامد نوری، لیلا صادق مقدم، متینه خوشخو 
تاریخ تصویب طرح تحقیقاتی: 1399/12/26
نوع طرح تحقیقاتی: محصول محور
     

 در راستای ارتقا سلامت سالمندان در تاریخ 1401/10/05نشست آموزشی با عنوان سلامت و تغذیه دوران سالمندی و خودمراقبتی در پیشگیری از بیماری های زمینه ای ساعت 9 تا 11 صبح در محل سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بجستان برگزار شد.
در این نشست که با هدف ترجمان دانش و پژوهش پاسخگو محور، با حضور گروه آموزشی هسته فناور رادیو سالمندان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، با همکاری شبکه بهداشت و درمان و کانون بازنشستگان اداره آموزش و پرورش بجستان برگزار شد.
مباحث کارشناسی در مورد اهمیت تغذیه سالم ، تغییر سبک زندگی، خودمراقبتی در سالمندان و پیشگیری از فشار خون، توسط خانم دکتر صادق مقدم، دکترای سالمندی و عضو هیئت علمی دانشگاه بیان شد و در ادامه کارشناسان هسته فناور رادیو سالمندان به نحوه شکل گیری و دسترسی به آن توسط  سالمندان  پرداختند. در هسته فناور رادیو سالمندان، پادکست های صوتی، کلیپ های تصویری و مطالب علمی به زبان ساده در قالب مطالب آموزشی از طریق کانال های مختلف مانند کانال ها و گروه های فضای مجازی و سازمان بهزیستی و شبکه های بهداشت و درمان در سراسر کشور در اختیار سالمندان قرار میگیرد. 
در حاشیه این مراسم اندازه گیری و کنترل فشارخون و توزیع مکمل ها توسط مراقبین سلامت انجام و آموزش لازم در زمینه تکمیل پرونده بهداشتی داده شد. 

تصاویر
گزارش ویدئویی معرفی ترجمان دانش و رادیو سالمندان
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس